0553 716 03 25

vize işlem logo
Eylül 8, 2022

Yunanistan Vize Evrakları 2022

Bu yazımızda Yunanistan vize evrakları başlığında Yunanistan ‘a gitmeniz için yapmanız gerekenleri ve  Yunanistan vize işlemlerini adım adım öğrenebilirsiniz.

Yunanistan vize işlem süreci son derece karmaşık ve aynı paralelde titizlikle takip etmeniz gereken bir süreçtir.  Bu sebeple Yunanistan vizesine sahip olmak için vize danışmanlığı almanız işinizi kolaylaştıracağı gibi zamandan ve paradan da tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Yunanistan vize işlemleri için bize ulaşabilirsiniz. Uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz.

Zengin Geçmişi, Kültürel Değerleri, Muhteşem Plajlarıyla Lezzet Ülkesi Yunanistan

Yeryüzünün en eski uygarlıklarından olan Yunanistan, kültürel değerleri, farklı ve zengin müzik kültürü, lezzetli yemekleriyle seyahatseverlerin gezip görmek istediği ülkelerin başında yer alıyor.

Felsefenin, demokrasinin ve batı medeniyetinin doğduğu ülke ,inanılmaz ikliminin yanında eğlenceli müzik kültürüyle de turizm yönüyle yoğun ilgi görüyor.

Felsefeyi harmanlandığı farklı kültürel  değerleriyle de Erasmus’a (öğrenci değişim programı) başvurmak isteyen öğrencilerin odak noktası haline geliyor.

Bütün bu sebeplerle Yunanistan vize, Yunanistan vize işlemleri danışanlarımız tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor .Şimdi Yunanistan vize işlemlerini öğreneceğimiz yazımızı okumaya devam edelim.

yunanistan vize

Yunanistan Vize İşlemleri

Yunanistan ‘a gitme kararınızın gerçekleşmesi için ilk adım vize başvurusunda bulunmak olmalıdır.  Yunanistan vize işlemleri Yunanistan konsolosluğu ve belirlenen yani yetki verilen vize merkezleri tarafından yapılmaktadır.  Vize başvuru noktalarında seçeceğiniz Yunanistan vize türüne göre hazırlamanız gereken Yunanistan vize evrakları belirlenir ve sizin adınıza size en uygun vize randevusu oluşturulur. Bu sürecin rahat ilerlemesi için danışmanlık hizmeti almanız elzemdir. Yunanistan vize işlemleri  ve doğru vize danışmanlığı için bize ulaşabilirsiniz.

Seyahat etme amacınıza göre öncelikle vize türünü belirlemelisiniz. Seçeceğiniz vize türüne göre hazırlamanız gereken standart evraklar dışında ek evraklar talep edilebilmektedir. Şimdi Yunanistan vize türlerini tanıyalım.

Yunanistan turistik vize :Ülkeye seyahat amacınız gezip görmek ise bu kısa süreli vize türünü tercih edebilirsiniz.

Yunanistan Ticari Vize: Tıpkı  turistik vize gibi süresi 90 güne kadar olan kısa süreli vize türü kategorisine giren ticari vize de diğer Yunanistan vize evraklarının yanında ek evraklar talep edilmektedir . Seyahat planınıza göre işiniz ile ilgili bir fuar ya da kongreye davetli iseniz sizi davet eden firma ya da kişinin ve sizin işinizle ilgili ayrıntıları gösteren vize evrakları vize başvuru dosyasında yer almalıdır. Bu ek evraklar uzmanlarımız tarafından titizlikle takip edilmektedir . Yunanistan vize evrakları ve diğer tüm sorularınıza doğru ve güvenilir cevapları bulmak için bize ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Aile Ziyareti Vizesi: Yunanistan ‘da yaşayan aile ya da akrabalarınızı görmek için başvurabileceğiniz kısa süreli vize türüdür.

Yunanistan Kapı Vizesi: Yunanistan adalarına ziyaret için verilen kısa süreli vize türüdür.

Yunanistan Transit Vize :Ülkeden transit geçecek yolcuların sahip olması gereken vize türüdür.

Eğitim, çalışma ve ülkede yaşama planını uzun vadede tutmak isteyenler ise uzun süreli D tipi Yunanistan vizesine başvurmalıdır. D tipi vize ülkede 90 günden fazla kalma imkanı sunmaktadır. Ulusal D tipi Yunanistan  vize türü, ülkede 90 günden fazla kalma imkanı sunduğu için oturum vizesi olarak tanımlanır.  Bu vize için başvurular Ankara Yunanistan Büyükelçiliği, İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu ve Edirne Yunanistan Konsolosluğu ‘na şahsen yapılmalıdır.

Yunanistan çalışma vizesi : Yunanistan ‘da bir işyeri ile anlaştıysanız ve çalışma kararı aldıysanız başvurmanız gereken D tipi uzun süreli vize türüdür.

Yunanistan Eğitim Vizesi: Lisans ,yüksek lisans öğrencisi iseniz ve eğitiminize Yunanistan ‘da devam etme kararı aldıysanız başvurmanız gereken D tipi vize türüdür.  Ayrıca dil okulunuz üç aydan fazla sürecekse bu vize türüne başvurmalısınız.

Yunanistan Erasmus Vizesi : Erasmus öğrenci değişim projesine dahil olan kişiler bu vize türünü tercih etmelidir.

Yunanistan Aile Birleşim Vizesi :Eşlerin ve çocukların aynı ülkede yaşayabilmesi ve oturum iznine sahip olmak için başvurdukları vize türüdür .

Yazımızda belirttiğimiz üzere Yunanistan  vize türüne göre evrakların değişiklik gösterdiğini yeniden hatırlatalım. Seyahat amacınıza göre Yunanistan vize türünüzü belirlediyseniz, Yunanistan vize işlemleri ve Yunanistan vize evrakları için bize ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize

Şimdi  Yunanistan ‘a gitmek için hazırlamamız gereken standart Yunanistan vize evraklarını maddeler halinde sıralayalım.

Pasaport:  En az altı ay geçerliliği olan ,en az iki sayfası boş olan bir pasaporta sahip olmalısınız .Ayrıca  varsa eski pasaportunuz da vize başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Pasaport fotokopilerinin yanında kimlik fotokopiniz de yer almalıdır

Ayrıca ikametgah ,vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ülkede kalacağınız tarih aralığını netleştiren uçak biletleriniz ve konaklama rezervasyonlarınız da standart Yunanistan vize evrakları arasındadır.

Belirlenen kurallara uygun şekilde çekilmiş biometrik fotoğraf da vize başvuru dosyanız da bulunmalıdır. Açık fonda çekilmiş olması gereken biometrik fotoğrafınız vize başvurunuza yakın bir tarihte çekilmiş olmalıdır.

Sağlık sigortanızı ve gelir durumunuzu gösteren belgeler de (Banka hesap dökümü gibi ) istenilen evraklar arasındadır .

Yunanistan vize işlemlerinde vize başvurusu yapan kişinin işveren, emekli ,öğrenci ve çalışan olmasına göre de ek evraklar talep edilmektedir   Örneğin öğrenciyseniz  öğrenci  belgesi, emekli  iseniz emekli maaşını gösteren banka hesap dökümü dosyanızda yer almalıdır.  İşverenlerden ise vergi levhası  imza sirküleri ,orijinal faaliyet belgesi gibi işyeri ile ilgili ek evraklar talep edilmektedir.

Yunanistan Schengen vizesine dahil olan ülkeler arasındadır . Yunanistan vize dahilinde Schengen vizesine sahipseniz vize süreniz dolmadan ,Schengen vizesini kabul eden diğer Avrupa ülkelerini de ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca diğer ülkelerden farklı olarak Yunanistan Başkonsolosluğu  pasaportunda KKTC –  giriş -çıkış damgası olanların başvurularını başvuru reddi olarak geri çevirmektedir.

Yunanistan vize işlemlerinizin başvuru reddi ile sonuçlanmasını istemiyorsanız, güncel evrak takibini ve Yunanistan vize alım sürecinizi titizlikle ve hiçbir ayrıntıyı göz ardı etmeden takip eden uzman ekibimizden vize danışmanlığı almanız, Yunanistan vizesine sahip olma sürecinizin belirlenen zaman zarfını aşmamasını sağlayacağı gibi, vize reddi gibi bir hayal kırıklığına uğramanızında önüne geçecektir. Bireysel yapılan başvurularda vize reddi ile karşılaşma ihtimali daha yüksektir. Eğer vize reddi ile karşılaştıysanız, size sunulan ikinci başvuru şansını uzman ekibimizle yapmanız sizi vizenize ulaştıracaktır .

Yunanistan vize işlemleri ve Yunanistan vize evrakları için uzman ekibimizle hizmetinizdeyiz. Yunanistan vize alım sürecinizi ilk adımdan son aşamaya kadar sizin için doğru bir ilerlemeyle keyifli ve stressiz bir sürece dönüştürecek uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Özet:
Sosyal Medya'da Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

İlgili Yazılar

Call Now Button