Ağustos 11, 2022

Kanada’ya Gitmek için Neler Gereklidir. 2022 Kanada Vize İşlemleri

“Kanada‘ya gitmek için neler gereklidir” konusuna değindiğimiz bu yazımızda siz değerli danışanlarımız için uygulamanız gereken Kanada vize işlemlerini öğrenebilmeniz için bir kılavuz olarak kullanabileceğiniz bu yazıyı hazırladık.

Modern hayat yapısı, uygun ekonomik koşulları, ülkede yaşayan insanların yüksek refah düzeyiyle dikkat çeken Kanada, son zamanlarda oturma vizesi, öğrenci vizesi, seyahat vizesi gibi vize türlerinde sıklıkla araştırılmaktadır. Vize işlemlerinin sağlıklı bir süreç içerisinde ilerlemesi için gitmeye karar verdiğiniz ülkenin kriterlerini bilmeniz gerekmektedir. Bu kriterler ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

Tüm bu detayları öğrenebileceğiniz ve “Kanada vize işlemleri “için uygulamanız gereken tüm adımları bulabileceğiniz yazımızı dikkatli bir şekilde okumaya devam edelim.

whatsapp iletişim

kanada vize işlemleri

Zengin Doğal Kaynakları, Yüksek Yaşam Standartlarıyla Sürekli Gelişen Sanayi Ülkesi Kanada

Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerine sahip olan bu ülke, bu yönüyle seyahat severlerin ilgisini her daim canlı tuttuğu gibi, yüksek kalitede eğitim veren üniversiteleri, İngiliz ve Fransız dillerindeki lisans programlarıyla yaşam ve kariyer basamaklarını önemseyen Türk öğrencilerinde dikkatini çekmektedir.

Kuzey ışıkları, Niagara Şelalesi ve dünyanın en uzun caddesine sahip olan ülke; eşsiz güzellikleriyle her yıl on binlerce turisti ağırlamaktadır. Düşük vergileri, girişimcilere verdiği mali destek ile de göçmenlerin ve ticaretle uğraşanların gözdesi haline gelmiştir. Bu özellikleriyle “Kanada ‘ya gitmek için neler gereklidir “konusu yoğunlukla araştırılmaktadır.

Yapılan anketlerle  dünyanın en mutlu insanlarına sahip olduğu bilinen bu güzel  ülkeyi ziyaret etmeye karar verdiğinizde Kanada vize işlemleri için yanınızdayız.

Kanada‘ya gitmek için neler gereklidir?

Vize başvuru süreci, son derece ayrıntılı ve karmaşık bir süreçtir. Her ülkenin vize detayları, hazırlanması gereken evrak talepleri ve süresi birbirinden farklıdır. Ayrıca hazırlamış olduğunuz evrakların takip süreci de ayrı bir özen ve dikkat gerektirmektedir. İşte bu noktada vereceğiniz en doğru karar vize danışmanlığı almak olacaktır. Çünkü vize başvurusu ve ilerleyen sürecin hatasız ve eksiksiz ilerlemesi uzmanlarımız tarafından kontrol edilecek ve belirlenen süre uzamadan vizenize sahip olacaksınız. Üstelik başvuru sürecinde danışman ihtiyacı olmadığını düşünen bireylerin başvuruları gözden kaçırdıkları ayrıntılar nedeniyle vize reddi olarak geri dönebilmektedir.

Oysaki vize reddiyle karşılaştığınızda cevabı olumluya çevirmek için yapılması gerekenlerde yine profesyonel ekibimizin işidir.

Kanada ‘ya gitme kararınızın hemen ardından Kanada vize işlemleriniz için uzman kadromuzla yanınızdayız.

Kanada Vize İşlemleri

Kanada vize işlemleri için nasıl bir yol izleyeceğiniz çok önemlidir. Çünkü öncelikle hangi vize türünün sizin seyahat şeklinize ve planınıza uygun olacağını belirlemeniz gereklidir. İstenilen evraklar, başvuru koşulları, ülkede kalma süreniz gibi önemli noktalar seçeceğiniz vize türüne göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden belirleyeceğiniz vize türü Kanada ‘ya gitmek için yapmanız gerekenlerin ilk koşullarından biridir ve kilit noktadır.

Her ülkenin büyükelçiliği gibi Kanada büyükelçiliği de seçeceğiniz vize türüne göre ek evrak talebinde bulunabilir.

Bu önemli seçim de uzman desteğimizle yanınızdayız.

Şimdi Kanada ‘ya seyahat amacınıza göre seçmeniz gereken Kanada vize türlerine birlikte bakalım;

Kanada Turistik Seyahat Vizesi: Ülkeyi seyahat amaçlı ziyaret etmek istediğinizde başvurmanız gereken vize türüdür. Bu vize türü 6 aydan az ya da 6 aydan daha fazla olarak alınabilir. Kanada uzun süreli başvurular için ek evraklar talep etmektedir. Bu evraklar, uzman kadromuz tarafından titizlikle takip edilmektedir.

Kanada Çalışma Vizesi: Göçmenlik kapsamında ya da kendi imkanlarınızla bulduğunuz iş dahilinde başvurabileceğiniz vize türüdür.

Kanada Aile Birleşimi Vizesi: Ayrı ülkelerde yaşayan eş ya da çocukların aynı ülkede yaşamasını sağlayan vize türüdür. Kanada vize işlemlerinde bu vize türü için kabul edilebilirlik belgesine sahip olmak gereklidir. Belgenin ayrıntıları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Aile-Akraba Ziyareti Vizesi: Kanada ‘da yaşayan aile ya da akrabalarını ziyaret etmek istiyorsanız bu vize türünü tercih etmelisiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi: Kısa süreli ya da uzun süreli öğrenci olarak ayrılan bu vize; altı aydan uzun süreli eğitimler için oturum vizesi de istemektedir. Kanada eğitim programında Erasmus (Öğrenci değişim programı) bulunmamaktadır.

Kanada Göçmen Vizesi: 2022 yılında göçmen sayısını 400 bin açıklayan ülke, 2023 ‘e kadar bu sayının 1 milyona çıkarılacağını bildirmiştir. Nitelikli meslekler dahilinde verilen göçmen vizesi için dil yeterlilik şartı da bulunmaktadır.

Kanada Transit Vizesi: Uluslararası bir uçuşunuz, Kanada ‘da bulunan bir havalimanında aktarma yapacaksa bunun izni için sahip olmanız gereken vize türüdür.  Kanada konsolosluğu tarafından belirlenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız gerekmektedir.

Kanada Vize Evrakları

Kanada ‘ya gitmek için gerekli olanların başında tabi ki vize evrakları gelmektedir.  “Kanada ‘ya gitmek için neler gereklidir “yazımızı okuyarak gerekli adımları öğrendiniz ve seçmeniz gereken vize türünü belirlediniz. Seçtiğiniz vize türüne göre evraklar farklılık göstermektedir. Tıpkı evraklar gibi vize ücretleri de farklılık gösterir. Kanada vize işlemleri aşamasında yapılan ve güncellenen tüm değişiklikler uzman ekibimiz tarafından titizlikle takip edilmekte, hiçbir ayrıntı atlanmamaktadır.

Pasaport, biometrik fotoğraf, seyahat belgeleri, kimlik fotokopisi, Kanada vizesi başvuru formu, Kanada vizesi talep dilekçesi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, vize harcı yatırım dekontu değişmeyen vize evrakları arasındadır.

Dünyanın en doğal güzelliklerine sahip olan bu güzel ülkeyi hangi vize türüyle seyahat etmeye karar verirseniz verin; Kanada vize işlemleri sürecinin sizin için stressiz ve seyahatiniz gibi keyifli bir sürece dönüştürmek için uzman desteğimizle yanınızda olduğumuzu hatırlatalım.

“Kanada’ya gitmek için neler gereklidir?” konusunda ilk adım doğru bir vize danışmanlığı tercih etmek olmalıdır. Globalleşen dünyada her konuda olduğu gibi vize konusunda da danışmanlığın faydaları yadsınamaz bir gerçektir.

Kanada vize işlemleri sürecinde tüm sorularınıza cevap olmak için sizleri bekliyoruz.

Özet:
Sosyal Medya'da Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram