İsviçre ‘ye Gitmek İçin Gerekli Evraklar 2022

Bu yazımızda  sizler için İsviçre vize ,İsviçre vize işlem detayları  ve İsviçre ‘ye gitmek için gerekli evrakları ayrıntıları ile yer verdik.

Son zamanlarda danışanlarımız tarafından “İsviçre ‘ye nasıl gidilir” konusu İsviçre vize türleri dahilinde sıklıkla araştırılan ve merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Jura Dağları ve  Alpler Arasında Kalan Barış Ülkesi İsviçre

Dünyanın en yaşanılası ülkesi olarak kabul edilen  Batı Avrupa ülkesi Isviçre ,farklı kültürleri bir arada tutan kozmik yapısıyla dikkatleri üzerine çekerken küçük bir alan kaplamasına rağmen yaşam standartları oldukça yüksektir.

isviçreye gitmek için gerekli evraklar

Alp dağlarının eşsiz güzelliğinin yanına İsviçre çikolatası, peyniri ve şarabı ,farklı mevsimlerde düzenlenen festivalleri de eklenince dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olarak kabul edilen ülke, seyahatseverler tarafından ilgiyi her zaman üzerinde tutuyor.

Ülkede bir araya gelen farklı kültürler, dört resmi dile sahip olması ve eğitim olanaklarının her kantonda farklı olması da ülkeyi öğrencilerin markajlarına almalarının nedenleri arasında gösteriliyor.

İsviçre ‘ye gitmeye karar verdiniz. Gitmek için atmanız gereken adımları ve İsviçre vize işlemlerini öğrenmeniz için uzman ekibimizin titizlikle hazırladığı yazımızı okumaya devam edelim.

İsviçre vize işlemleri için bize ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vize işlemleri

İsviçre Schengen vizesi ile girilebilen ülkeler arasında yer almaktadır . Burada dikkat etmeniz gereken nokta, Schengen vizesi ile girebilen Avrupa ülkeleri kendi içlerinde istedikleri vize ekranlarında değişiklik göstermektedir.

Isviçre ‘ ye gitmek için gerekli evrakları öğrenmek vize başvurusu icin ilk adımdır. Vize başvurusu ve vize alım süreci bireysel olarak almaya kalktığınızda sizi yoracak ve stres altına girmenizi sağlayacak son derece karmaşık bir süreçtir.

Bireysel bir vize başvurusu süreci hata yapmaya çok açık bir süreçtir.  Çünkü ülkeden ülkeye değişiklik gösteren vize evraklarını doğru takip edemediğinizde, kaçırdığınız bir ayrıntı size vize başvurunuzun vize reddi olarak geri dönmesine neden olacaktır.

İsviçre vize başvurusu sürecinizde doğru yerden vize danışmanlığı almak, işinizi çok kolaylaştıracak, size de stressiz ve keyifli bir tatil planı yapmak kalacaktır.

İsviçre vizesi için bize ulaşabilirsiniz. Uzman ekibimizle yanınızdayız.

İsviçre vize islemleri için ilk adım ülkeye giriş nedeninizi belirlemek olmalıdır. Yani hangi vize türüyle seyahat etmek istediğinize karar vermelisiniz.  Seçeceğiniz vize türüne göre hazırlamanız gereken evraklar da standart İsviçre vize evrakları yanında değişiklik gösterebilir.

Şimdi İsviçre vize türlerini birlikte tanıyalım. Size en uygun İsviçre vize türünü belirlemek için bize ulaşabilirsiniz.

İsviçre Vize Türleri

İsviçre vize türleri Göçmen (uzun süreli)  vizeler ve göçmen olmayan (kısa süreli)vizeler olmak üzere iki ana başlıkta toplanmaktadır.

Uzun süreli Göçmen vizesi : Bu vize türü İsviçre ulusal yargı yetkisinde verildiği için Schengen vizesi kapsamında değildir.  Isviçre uzun süreli göçmen vizesi için başvurunuzu şahsen Isviçre Konsolosluğu ya da Isviçre Büyükelçiliği ‘ne yapmalısınız.

Kısa süreli Göçmen olmayan Isviçre vizesi: Schengen vizesinin kapsadığı vize türüdür.  Belirlenen tarih aralığında 180 gün süre dahilinde kullanabileceğiniz bu vize türünde , seyahat edeceğiniz ülkede kalma süreniz en fazla 90 gündür .

İsviçre ve Schengen vizesi İsviçre büyükelçiliği ve konsolusluk tarafından belirlenen karara göre 1-5 yıl arasında geçerliliğini korumaktadır. Yine büyükelçilik ya da konsolosluğun kararına göre tek girişli ya da birden fazla girişli vize verilebilmektedir.

İsviçre turist vizesi : İsviçre ‘ye seyahat etmek amaçlı gitmek isteyenlerin başvurması gereken kısa süreli  (C tipi ) vize türüdür.

İsviçre ticari vize : Ülkeyi ticari amaçlı ziyaret etmek istiyorsanız bu vize türünü tercih etmelisiniz. Ancak iş görüşmesi yapacağınız firma ya da katılacağınız işle ilgili bir konferans varsa sizi davet eden firmanın ya da kişinin iş bilgilerini eksiksiz belirttiği bir davet mektubuna sahip olmalısınız.

İsviçre Aile Ziyareti Vizesi : İsviçre ‘de yaşayan aile ve akrabalarınızı ziyaret etmek için başvurmanız gereken kısa süreli vize türüdür.

İsviçre Aile Birleşim Vizesi :Eşiniz ya da çocuğunuzla aynı ülke de yaşama imkanı sunan uzun süreli vize türüdür.  Ayrıntılı evrak süreci olan bu vize türüne başvurmak istiyorsanız işlemleri ve evrak takibini sizin yerinize yapacak uzman ekibimizle yanınızdayız .

İsviçre Öğrenci Vizesi : Yaz okulları, seminerler ya da dil okulları için başvurabileceğiniz kısa süreli C tipi vize, İsviçre ‘de uzun süre okumak ve çalışmak isteyenlerin başvurabileceği D tipi uzun süreli vize seçenekler arasındadır.

İsviçre kültürel -sportif etkinlik vizesi :Ülkede gerçekleşen festivallere ya da etkinliklere katılmak için başvurmanız gereken vize türüdür. İsviçre de her mevsim düzenlenen festivaller seyahat severlerin bu vize türüne ilgisini canlı tutmaktadır.

İsviçre Vize Evrakları

Vize evrakları seçeceğiniz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Şimdi İsviçre ‘ye gitmek için gerekli olan standart vize evraklarını öğreneceğimiz yazımızı okumaya devam edelim.

İsviçre Schengen Vize başvuru formu: Seyahat amacınıza uygun eksiksiz ve hatasız doldurulması gereken formdur. Almanca, İngilizce,İtalyanca,Fransızca ve İspanyolca olarak doldurulmalıdır

Pasaport : Seyahat sırasında 3 aylık geçerliliği olan , en az iki sayfası boş olan ve tarihi 10 yıldan az olmayan bir pasaporta sahip olmalısınız.

Biometrik Fotoğraf:  Güncel ve kurallara uygun çekilmiş olmalıdır .

Ekonomik durumunuzu belirleyen banka hesap  durumunuzu ve gelir düzeyinizi gösteren bir belge sunmalısınız.

Sağlık Sigortası ve mesleki durumunuzu gösteren belgenin yanında ülkede kalacağınız süreyi netleştiren uçak biletleri ve konaklama rezervasyonlarınız da istenilen standart belgeler arasındadır.

İsviçre ‘ye gitmek için gerekli evrakları okuduğunuz yazımızda gördüğünüz üzere vize alım süreci kendi içinde ayrıntılar barındırmaktadır. Tüm bu ayrıntıları titizlikle takip eden uzman ekibimiz ,İsviçre vize işlemlerinde vize takibinizi yapacak, İsviçre vize evraklarınızın eksiksiz hazırlanmasını sağlayacak ve size en uygun vize randevusunu oluşturarak vize alım sürecinizi keyifli ve kaygısız bir duruma dönüştürecektir.

Çağımızda vize danışmanlığı almak hem paradan hem zamandan tasarruf etmeniz için atacağınız en doğru adımlardan biri olacaktır.

İsviçre ‘ye gitmeye karar verdiyseniz İsviçre vize işlemleri için bize ulaşabilirsiniz. Tüm İsviçre vize alım sürecinizi vize danışmanlarımıza bırakın, size tatilinizi planlamak kalsın.