Haziran 7, 2022

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi nedir sorularına cevap vermek için bu yazımızı derledik keyifli okumalar. Temel olarak İngiltere vizesi, Birleşik Krallık olarak bilinen İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler’e seyahat etmek isteyenlerin İngiltere konsolosluklarından alması gereken izin belgesidir.

Özellikle vize almak isteyen bireyler İngiltere’ye eğitim, turist ve iş gezileri amacıyla gitmek istediği için bu bağlamda bir süreç gözetilmektedir. Vize işlemleri için gerekli tüm belgeleri tamamlayarak çeşitli illerde bulunan İngiltere konsolosluğu ve büyük elçiliklerine başvuruda bulunmak gerekmektedir.

Belirtmek gerekir ki Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Schengen vizesi ile İngiltere’ye gitmem mümkün değil. Bu bağlamda bizimle iletişime geçerek donanımlı hizmet alabilirsiniz. İngiltere vizesi nedir sorularına bu şekilde cevap verdik. Detaylı bilgi için yazının devamını okuyabilirsiniz.

İngiltere’ye yapacağınız seyahatin türüne göre vize başvurusunda bulunmalısınız. Özellikle turistik, iş seyahati, eğitim, aile ziyareti gibi nedenlerle İngiltere’ye gitmek istiyorsanız bu kategorilere uygun belgeleri hazırlayarak vize başvuru yapmalısınız. İngiltere vize çeşitleri;

 • İngiltere Turistik Vizesi
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi
 • İngiltere Ticari Vizesi
 • Tıbbi Tedavi Vizesi
 • İngiltere Öğrenci Vizesi
 • Çalışma Vizesi
 • Yerleşme Vizesi

Yukarıda yer alan tüm İngiltere vize çeşitleri noktasında Randevu vize olarak hizmet sunmaktayız.

ingiltere-vize-çeşitleri

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar

Öncelikle belirtmek gerekir ki İngiltere vizesi gerekli evrakları almadan önce almak istediğiniz vize türünü belirlemelisiniz. Bu bağlamda seyahat amacına yönelik vize talebinde bulunmak vizenin daha kolay çıkmasını sağlayacak etmenlerdir.

İngiltere vize için gerekli belgeler;

 • Pasaport aslı
 • Bilgi formu
 • Biyometrik fotoğraf

İngiltere çalışma vizesi almak için gerekli bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

İngiltere’de çalışma izni almak istiyorsanız iki tür vize bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Tier 2
 • Tier 5 olarak isimlendiriliyor.

Genel olarak belirtmek gerekirse Tier 2 vizesi genel çalışma vizesi olarak görülüyor. Belirtilen bu çalışma vizesine sahip olanlar haftada 20 saati geçmeyecek şekilde İngiltere’de faaliyet gösteren aynı sektörden başka bir şirkette ek iş yapabilir ve ailesini yanında götürmek için başvuruda bulunabilir.

Tier 5 vizesi: Bu vize türü ise geçici çalışma vizesi olarak işlev görüyor. 12-24 ay süreyle çalışma izni isteyenler bu vizeye başvuru yapabilir. Genellikle din adamları, sporcular, sanatçılar, Erasmus öğrencileri, vakıflarda çalışanlar çalışma izni için Tier 5 vizesine başvurabilir. 

Tier 5 vize çeşidinde 20 saati geçmeyecek şekilde aynı sektörden bir firmada çalışabilir, aile üyelerinizi yanınızda getirebilirsin. Belirtmek gerekir ki bir aile üyesi için bankada her ay hesabınızda olacak olan konsolosluğun belirlediği miktarda para olmalıdır.

Ücret noktasında da sıklıkla araştırılan konular vardır. Bu bağlamda İngiltere vize ücreti alacağınız vize türüne göre farklılık gösteriyor. Vize süresini ve vize ücretini etkileyen faktörler vardır. Bu noktada ize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka İngiltere vize türünü doğru olarak belirlemelisiniz, aksi taktirde hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de yatırdığınız ücret geri ödenmeyecektir.

Vize danışmanlığı hizmeti verdiğimiz bu süreçte birçok bireyin işlemlerini gerçekleştirdik. Her koşulu ilerletirken başarılı adımlar atmaya çalıştık. Randevu vize olarak yer aldığımız bu süreçte güvenle ilerleyebiliriz. İngiltere vize için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özet:
Sosyal Medya'da Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram