Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi

Hollanda Büyükelçiliği, ülkeye gelecek olan yabancı vatandaşlardan vize talebinde bulunur. Bu nedenle ülke seyahatlerini gerçekleştirmek isteyenlerin Hollanda vizesi olması gerekir. Eğer vize başvurunuz yoksa ülkeye giriş hakkı tanınmayacak olduğunu bilmelisiniz.  Göz kamaştıran ve Avrupa’nın gitmek istenen ülkeleri arasındaki Hollanda’ya da vize olmadan girmeniz mümkün olmaz. Burada önemli olan kriterlerin başında vize işlemlerini yerine getirmeye başlamanız olacak.

 

Hollanda Vizesi Alma Şartı Nedir?

Her bir ülkede olduğu gibi Hollanda vizesine dair istenen şartlar vardır. Daha sonra vize sürecinizin olumsuz olacak şekilde geri dönmesini istemiyorsanız her şeyi dikkatli şekilde incelemeli ve daha sonrasında istenen kriterleri yerine getirmelisiniz. Hollanda vizesi alma şartı nedir? diye inceleme yapıldığı zaman ilk öncellik olarak randevu geliyor. Konsolosluğun vize için mutlaka randevu almanızı talep ettiğini söyleyebiliriz. Randevu, dilekçe, başvuru formu, harç ücretleri ve aynı zamanda da istenen evrakların hazırlanıp iletilmesi derken vize sürecinin geniş bir yelpazeye ayrılmış olduğunu görmekteyiz. İşte tam bu aşamada vizenizi daha pratik yoldan halletmek amacıyla Macera vize danışmanlık ekibine başvurabilirsiniz. Böylelikle vize onayına dair önünüzde hiçbir engel bırakmadan hızlı şekilde almanıza yardımcı olur.

 

Hollanda Vize Ücretleri

Hollanda’ya giden sayısı her geçen süre zarfında daha fazla artmaktadır. Çünkü Avrupa’nın önde gelen bir ülkesi olması doğal olarak sektörde daha fazla tercih edilmesine neden oluyor. Hollanda seyahatlerinizi gerçekleştireceğiniz zaman ödeme yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Gerek danışmanlık ücretleri gerekse de Hollanda vize ücretleri ödenerek hızlı şekilde vize almaya başlayabilirsiniz. Hollanda vize ücretleri en güncel rakamları ile ödenmesi gerekir. Çünkü sizden istenen tutarın eksik olmayacak şekilde mutlaka Hollanda Büyükelçiliğine iletilmesi oldukça önem arz eden bir konu olmayı başarıyor. Hollanda vize türüne göre ödeyecek olduğunuz harç ücretleri şu şekilde olacaktır:

 

*Aile arkadaş ziyareti yapacak olanların ödeyecek olduğu vize ücreti – 60 EUR

*Ticari vizesi – 60 EURO

*Turistik Vize -60 EURO

*Öğrenci Vize- 60 EURO

 

 

Ayrıca 6 yaşından küçük olan çocuklar için vize ücreti tabi değildir. Bu nedenle 6 yaşından yukarısı olanlar için vize harç ücretlerinin ödenmesi gerekir.

 

Hollanda Vize Randevusu

Hollanda en önemli ülkelerin başında yer alırken vize almanız için randevu talebinde bulunmanız gerekir. Hollanda vize randevusu için hemen Hollanda Büyükelçiliği sistemine gelerek anında randevu talebinde bulunabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde vize randevu işlemlerinden yararlanmanız için her şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Onlardan biri olarak vize randevusu olduğunu söyleyebiliriz. Hollanda yetkili makamı da sizden gelecek talep doğrultusunda inceleme yaptıktan sonra vize randevunuzu onaylar. Bazı zamanlar vize randevunuzu anında onaylama yaparken bazen 1-2 gün gecikmeli şekilde onaylama durumu olabiliyor. Vize randevusunu alacak olanların randevu sırasında mutlaka neden Hollanda vizesi almak istediğini açıkça ifade etmeleri gerekiyor.

 

Hollanda Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Avrupa’ya gitmek pek çok kişinin hayali olurken, Avrupa’daki gitmek istenen ülkeler arasında Hollanda’yı dahil edebiliriz. Çünkü yaşam standartları yüksek bir ülke olduğundan dolayı doğal olarak buraya geldiğiniz zaman sıkıntı yaşamazsınız. Tam aksine kolay bir şekilde vizenizi almanıza yardımcı olur. Hollanda vize başvurusu için Konsolosluk ’tan başvuru yapılması gerekmektedir. Fakat illa ki Konsolosluk başvuru işlemlerini yapmanız için gitmenizi gerektirecek bir durum olmayacak.

 

Aracı yetkilendirilen kurumlar dahilinde de Hollanda vizenizi çok sorunsuz şekilde almanız mümkün hale gelecektir. Hollanda vize için başvurularınızı iletmeye başladıktan sonra vizeniz bu sefer 7 ile 15 gün gibi bir süre zarfı içerisinde alınmaya başlanmış olacak.

 

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İkamet adresiniz her neresi ise en yakın Konsolosluğa giderek başvuru işlemlerinizi gönül  rahatlığı ile yapabilirsiniz. Ardından evrak hazırlamanız beyan edilirken, burada önemli olan ayrıntılardan biri vize türüne göre mutlaka başvurularınızın yapılması olacak. Çünkü her bir vize türünün birbirinden farklı şekilde hazırlanması gerekmektedir. Doğal olarak sizlerde vize türüne göre nasıl bir evrak hazırlamanız gerekiyorsa es geçmeden düzgün şekilde hazırlamalısınız. Hollanda vize başvurusu nasıl yapılır diyenlerin mutlaka dikkat etmesi gereken önem arz eden detaylar şunlardır:

 

*Hollanda ülkesine neden gitmek istiyorsanız seyahat amacınızı yazmalısınız

*Schengen Bölgesine kaç kez giriş yapılmak istendiği belirtilmelidir

*Sizden istenen başvuru için tüm gerekli olan evrakların hazırlanması gerekmektedir

*Başvuru formu mutlaka doldurulmalıdır

*Konsolosluk tarafından belirlenerek istenen vize harç ücreti yatırılmalıdır

*Vize başvurusu gönderilmelidir

 

 

Tek tek bu adımları yerine getirdiğiniz zaman Hollanda vize başvuru işlemlerini sıkıntısız şekilde yapma şansına sahip olursunuz. Hollanda vize ücreti olarak toplamda ödeyeceğiniz tutar 170 EURO olurken tüm bu istenenleri tek tek yerine getirdiğiniz zaman vizenizi alma şansına sahip olacaksınız.

 

Hollanda Vize Belgeleri

Hollanda ülkesine hiçbir sıkıntı çıkmadan gitmenin bir diğer önemli yollarından biri de belgedir. Hollanda vize belgeleri konusu başvurularını yapacak olan adayların mutlaka es geçmemesi gereken bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Hollanda vize belgelerinin her biri güncelliğini koruması gerekmektedir. Aksi halde Hollanda yetkili makamın göndermiş olduğunuz belgeleri kabul etmeyecek olduğunu bilmelisiniz. Doğal olarak böyle bir olumsuz durum yaşamadan vizenin sorunsuz şekilde alınması için hangi belgeleri de hazırlamanız gerektiğinizi bilmeniz bir hayli önem arz eden konulardan biri olmayı başarıyor.

 

Hollanda vize belgesi konusuna geldiğimiz zaman bazı yerine getirmeniz gereken önem arz eden belgeler yer almaktadır. Bunlar nelerdir diye inceleme yapmaya başladığımız zaman şu şekilde belgeleri sıralamaya başlayabiliriz:

 

*Hollanda vize başvuru formunun doldurulması gerekiyor

*Pasaport mutlaka olmalı

*2 adet biyometrik fotoğraf

*Kişinin maddi durumunu ispat edecek belge gösterilmesi gerekiyor

*Banka hesabında en az 4 bin TL para olması gerekiyor

*Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği olması gerekiyor

*Vize için dilekçe hazırlanmalı. Hazırlanan dilekçe yabancı dil İngilizce olmalıdır.

 

Pasaport hamilleri tarafından bir başka dikkat edilmesi gereken önemli konuların başında ne kadar süreye kadar pasaport geçerliliği olması gerekiyor diyebiliriz. Pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve aynı zamanda da en az şekilde belirtirsek 6 ayı kapsamalıdır.

 

Hollanda Vizesi Kaç Gün İçinde Çıkar?

Hollanda vizesine başvuru yapanlar için bir an önce onay almak için sabırsız davrandıkları görülür. Lakin sürecin bazen kısalma bazen de uzama gibi bir durumları olabilir. Bu nedenle sizlerde Hollanda vizesi kaç gün içinde çıkar? diye öğrenmek isteyebilirsiniz. Vize çıkış sürecinin 7-15 gün içinde yapıldığını söylemeliyiz. Bu nedenle başvuru sahipleri tarafından vize onayı ile ilgili olarak bir bildirim gelesiye kadar sabırlı olmaları gerekir.

 

Hollanda vize başvurusu konusunda üst düzey bir çözüm sunarak, yetkili kadrosuyla hizmet veren Macera vize tercih edebilirsiniz. Macera vize farkıyla bundan sonra Hollanda ziyaretleriniz daha hızlı şekilde yapılmaya başlanır. Vizenizi en pratik şekilde almanız konusunda uzman kadroyla tam destek verilir. Bu sayede en ufak bir zorluk, sıkıntı veya problem yaşamadan bundan sonra vizenizi almaya başlayabilirsiniz. Vizenizi aldıktan sonra 90 gün ya da 180 gün şeklinde olmak üzere Hollanda ülkesinde seyahatlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. Üstelik diğer Schengen ülkelerini ziyaret edebilmeniz mümkündür.