Hindistan Vizesi

blank

Hindistan vizesi gerekiyor mu? Günümüzde hangi ülkelerin Türkiye vatandaşlarından vize istediği, hangilerinin istemediği birçok kişi tarafından düşünülür. Özellikle herhangi bir ülkeye gidilecekse vize gerekip gerekmediği sorulur. Bu Hindistan için de geçerlidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, diplomatik pasaporta sahip olan kişiler bundan muaftır.  Bununla birlikte Hizmet, Hususi ve Umuma mahsus pasaport hamilleri tabidir. Güney Asya’da bulunan Hindistan, dünyanın en büyük yedinci coğrafi alanına sahiptir. Nüfus olarak da en büyük ikinci nüfustur. Başkenti Yeni Delhi olup en büyük kenti Mumbai’dir. Ülkenin resmi dilleri Hintçe ile İngilizcedir.

Komşuları arasında ise Çin Halk Cumhuriyeti, Nepal, Myanmar, Bhutan, Bangladeş gibi ülkeler vardır. Eğitim iş veya turizm gibi bir nedenden ötürü Hindistan’a gidecekseniz, vize işlemlerini yapmanız gerekir.

Hindistan vizesi almak istiyorsanız, yazımızı kontrol ederek vize ücretlerinden gerekli evraklara kadar merak ettiğiniz konuların yanıtlarını alabilirsiniz.

Hindistan Vize Türleri Neler?

Her ülke farklı vize türlerine sahiptir. Genel anlamda bunları bilmek, vize başvurularından önce şarttır. Böylece daha doğru bir başvuru gerçekleştirilebilir. E-vize bunlardan bir tanesidir.

Eğlence, arkadaş ve akraba ziyareti, gezi, kısa süreli yoga programı gibi nedenle Hindistan’a gitmek istiyorsanız başvurabileceğiniz bir türdür. Kendi içerisinde farklı türleri yer almakta olup bunlar e-turist vizesi, iş vizesi ve e-tıbbi vize şeklindedir. Hindistan’a yolculuk amacınız neyse, başvuru da buna uygun olmalıdır.

Bunun yanı sıra farklı vize türleri de vardır. Bunların arasında transit, turist, tıbbi ve çalışma vizesi gibi farklı seçenekler yer alır. Her birinin verilme amacı farklılık gösterir. Bunun yanı sıra başvuru esnasında hazırlanması gereken evraklar da farklılaşabilir.

Transit Vize

Hindistan vizesi türleri içinde bulunan bir diğer opsiyondur. Sadece Hindistan üzerinden yolculuk yapılmasını sağlar. Bununla birlikte 3 günü geçmemek şartıyla verilir. Normal koşullarda tek seyahat için, seyahat tarihi itibariyle 15 gün içinde giriş için geçerlidir.

Turist Vize

Hindistan’a eğlence veya turizm amaçlı olarak gidiyorsanız, Hindistan vizesi seçenekleri arasında başvuru yapabileceğiniz bir türdür. Bununla birlikte Hindistan’da bir yoga programına katılmak, aile veya arkadaşlarla bir araya gelmek gibi sebeplerle de verilebilir.

Tıbbi Vize

Tıbbi vize, Hindistan vize türleri arasında mevcut diğer opsiyondur. Eğer ülkede tedavi merkezi ya da hastanede tıbbi tedavi görmek istiyorsanız, başvurmanız gereken vize türüdür.

Bununla birlikte hastalar, bazı durumlarında yanlarında refakatçi getirmek de isteyebilir. Hindistan’a tıbbi tedavi için giden kişilerin refakatçilerine yahut aile üyelerine, tıbbi vize eş zamanlı şekilde Tıbbi Refakatçi Vizesi sağlanabilir.

Ayrıca Tıbbi vize ile beraber tıbbi tedavi için gelen ebeveynin refakatinde bulunan, reşit olmayan çocuklara asıl vize sahibinin Tıbbi Vizesiyle sona eren değişik bir vize de verilebilir.

Çalışma Vizesi

Çalışma vizesi yüksek vasıflı ya da nitelikli profesyonel olan yabancılara verilir. Bu bakımdan Hindistan vizesi türleri içinde bulunur. Hindistan’da çalışmak istiyorsanız, başvuru yapabileceğiniz vize türüdür.

Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

Vize başvuruları genel anlamda iki farklı şekilde yapılabilir. Bunlardan biri konsolosluklara giderek müracaat işlemlerini yapmaktır. Hindistan vize randevusu alma ardından gerekli evrakları tamamlamak, bunları randevuda vermek gerekir.

Bireysel başvuru böylece kısa süre zarfında yapılabilir. Ancak bu durum olumlu sonuçlar alabileceğinizi göstermez. Farklı durumlardan dolayı başvurular olumsuz yanıtlar alabilir:

 1. Kişilerin eksik ya da yanlış belgeleri vermesi
 2. Zorunlu vize başvuru şartlarının olmaması
 3. Hindistan vizesine başvuracak kişinin, ülkeye girme amacı ve başvurduğu vize türlerinin uyum göstermemesi

Bunların yanı sıra farklı nedenler de vardır. Eğer başvurunuzu sorunsuz şekilde yapmak istiyorsanız, Vize İşlem başvuru sürecini son adımına kadar profesyonel ekip arkadaşları ile yürütmektedir. Hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız iletişime geçmeniz yeterlidir.

Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize başvuruları esnasında kişilerin teslim etmesi gereken birtakım belgeler vardır. Hindistan vize randevusu aldıktan sonra genel anlamda,

 1. Vize başvuru formu,
 2. Pasaport,
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 4. 2 adet biyometrik fotoğraf,
 5. Banka hesap özeti,
 6. Otel ve uçak rezervasyonu,

Gibi evraklar teslim edilir. Ancak farklı vize türlerinde gerekli evraklar da farklılık gösterir. Bu nedenle başvurular vize türü neyse, evraklar da buna göre özel şekilde hazırlanmalıdır. Bunun yanı sıra kişilerin durumuna göre hazırlaması gereken farklı evraklar da bulunabilir. Vize İşlem, başvurduğunuz vize türüne göre evrakları eksiksiz şekilde tamamlamanıza olanak tanır.

Hindistan Vize Ücretleri Ne Kadar?

Vize ücretleri her ülkeye göre farklılık oluşturur. Bu bakımdan başvuru öncesinde sık sık kişiler tarafından sorulur. Hindistan vize fiyatı ne kadar diyorsanız, aşağıda bulunan tabloya bakarak gerekli bilgileri almanız mümkündür.

3 Aylık

Turistik

1 Girişli

150 USD

6 Aylık

Turistik

1 Girişli

160 USD

1 Yıllık

Turistik

1 girişli

170 USD

3 Aylık

Ticari

Çok girişli

180 USD

6 Aylık

Ticari

Çok girişli

200 USD

1 Yıllık

Ticari

Çok girişli

220 USD

6 Aylık

Çalışma

Çok girişli

200 USD

1 Yıllık

Çalışma

Çok girişli

300 USD

15 Günlük

Transit

1 girişli

70 USD

15 Günlük

Transit

2 girişli

80 USD

3 aylık

Konferans

Çok Girişli

140 USD

6 Aylık

Konferans

Çok girişli

150 USD

6 Aylık

Tıbbi Tedavi

Çok girişli

140 USD

1 Yıllık

Tıbbi Tedavi

Çok girişli

180 USD

3 Aylık

Basın

1 Girişli

140 USD

 

Tabloya bakarsanız, genel hatları ile bilgi almanız mümkündür. Lakin senelere göre vize fiyatlarının değişebileceği unutulmamalıdır. Ayrıca vize başvurunuz kabul edilmemişse ücret geri ödenmeyebilir. Bu nedenle profesyonel danışmanlık firmaları ile iletişime geçmek önemlidir. Vize İşlem, vize başvurularını sorunsuz şekilde yapmanızı sağlamaktadır.

Hindistan Vizesi Ne Kadar Sürede Alınır?

Vize başvurusunun yapılması ardından ne zaman alınabileceği büyük soru işareti oluşturur. Hindistan vize randevusu alıp başarılı müracaat gerçekleştirmişseniz, genel anlamda 7 iş günü içerisinde sonuçlanır. Lakin farklı sebeplerden dolayı uzayabilir. Yoğun başvuru yapılması, resmi tatillere gelinmesi veya fazla evrak teslim edilmesi bu durumlar arasındadır.

Hindistan’a Girişte Vize Kimler Alabilir?

Bazı kişiler Hindistan vizesi girişte alabilmektedir. Söz konusu kişiler genel olarak aşağıda olduğu şekildedir:

 1. Amerika Birleşik Devletleri
 2. Almanya
 3. Avustralya
 4. Bağımsız Samoa Devleti
 5. Birleşik Arap Emirlikleri
 6. Brezilya
 7. Cook Adaları
 8. Çin Halk Cumhuriyeti
 9. Doğu Timor
 10. Endonezya
 11. Fiji Cumhuriyeti
 12. Laos
 13. Malezya
 14. Marshall Adaları
 15. Mauritius
 16. Myanmar
 17. Nauru
 18. Norveç
 19. Palau
 20. Papua Yeni Gine
 21. Rusya
 22. Singapur
 23. Solomon Adaları
 24. Tayland
 25. Ukrayna
 26. Ürdün
 27. Filipinler
 28. Filistin
 29. Güney Kore
 30. İsrail
 31. Japonya
 32. Kamboçya
 33. Kiribati
 34. Kuzey Kore

Bu bakımdan Türkiye vatandaşsanız, Hindistan’a gitmek için Hindistan vizesi almanız şarttır. Vize İşlem müracaat sürecinde size yardımcı olarak, olumlu sonuçlar elde etmenize olanak tanımaktadır. Size sunduğumuz bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken iletişim kurarak Hindistan vize randevusu almadır.