0553 716 03 25

vize işlem logo
Eylül 1, 2022

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022

Siz değerli danışanlarımız için uzman ekibimiz bu yazımızda  “Fransa vizesi için gerekli evraklar nelerdir ?”konusunu ele aldı.

Medeniyet, kültür ve sanat açısından dünyanın en zengin ülkeleri arasında kabul edilen Fransa ,geçmişten günümüze vize başvurusu konusunda sıklıkla araştırılan ülkeler arasında yerini korumaktadır.

Tarihi Dokusu, Eyfel Kulesi,  Aşıklar Şehri Paris ile Her Gezginin Hayalini Süsleyen Ülke Fransa

Seyahatseverler tarafından görülecek, keşfedilecek , tarihi ve mistik yapıları bünyesinde fazlasıyla barındıran ülke ,aynı zaman da dünya ekonomisindeki yeriyle ticaretle uğraşanların, eğitim alanındaki modernliği ile de öğrencilerin gözdesi halindedir.

Her köşesinde farklı bir tat, farklı bir tarihi koku ve farklı bir lezzet barındıran Fransa ,özellikle seyahatseverler  için gezip görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Bu yüzden  Erasmus vizesi, seyahat vizesi, aile ziyareti vizesi gibi başlıklarda sıklıkla araştırılıyor.

Güneyinde Akdeniz, orta kesimlerinde karasal, kuzeyinde okyanus iklimiyle aynı anda dört mevsimi yaşamak isteyenlerinde tercih ettiği ülke, ihracatta ve ekonomide olduğu gibi, Unesco dünya mirası listesinde de ilk sıralardaki yerini koruyor.

Her an masal etkisi yaratacak bu eşsiz ülkeyi ziyaret etmeye karar verdiyseniz ,Fransa vizesi için gerekli evrakları öğrenmek ve vize danışmanlığını doğru yerden almak için bize ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Danışmanlığı

Değişen ve hızlanan yaşama uyum sağlamak her alanda olduğu gibi vize danışmanlığını da gerekli kılmaktadır. Sürekli güncellenen ve değişen vize alım   koşulları bizler tarafından titizlikle takip edilmekte ve vizeniz kolay, kısa ve doğru adımlarla sizlere ulaştırılmaktadır.

Fransa’ya gitmeye karar verme aşamanızdan itibaren, doğru Fransa vize türü seçiminizde koşullarınıza uygun vize turunu sizin için belirleyerek, Fransa vizesi almanızda ilk adımı beraber atıyor ve süreç takibi ,doğru evrak seçimi ve vize reddine asla ihtimal vermeden vize alım sürecini sizin icin kolaylaştırıyoruz. Hemen whatsapp iletişime geçin.

fransa vizesi

Fransa Vize Türleri

Fransa ‘ya gitmek icin gerekli evrakları öğrenmeden önce, seyahat amacınıza göre belirlemeniz gereken Fransa vize türünü seçmelisiniz.

Başvuru koşullarınız ve istenilen evraklar, başvuru süreciniz seçeceğiniz vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu önemli ayrıntılar uzman ekibimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir. Fransa vize türleri ülkede kalma süresine göre öncelikle C tipi ve D tipi olmak üzere iki ana başlığa ayrılır.

C tipi vize :Ülkede 90 gün (kısa süreli)  kalma imkanı sunan Schengen vize türüdür.

D tipi vize :Ülkede 90 günden uzun süreli ikamet etme hakki tanıyan uzun süreli vize türüdür. Çalışma, staj, öğrenci, iş ,aile birleşimi, Au pair vize türleri bu kategoriye girmektedir.

Şimdi Fransa vize türlerini tanıyalım.

Fransa Aile Birleşim Vizesi :Fransa ‘da uzun süredir yaşayan aile bireyleriyle birlikte ikamet etmesini sağlayan  (anne, baba, eş, çocuk)  uzun sureli ulusal D tipi vize türüdür.

Fransa Aile Ziyareti Vizesi :Fransa ‘da yaşayan aile ve akrabalarınızı ziyaret imkânı sağlayan vize türüdür.  (Onaylanması halinde 90 güne kadar konaklama imkanına sahip olursunuz.)

Fransa Çalışma Vizesi :Fransa ‘da en az üç ay ,en fazla bir yıl kalma ve çalışma hakkı  tanıyan vize türüdür. Çalışma vize türüne göre alt kategorilerde evraklar değişiklik göstermektedir.

Kısa süreli C tipi ,uzun  süreli D tipi çalışma vizesi alınmaktadır. Ayrıntılar ve vize danışmanlığını doğru yerden almak icin bize ulaşabilirsiniz.

Fransa eğitim vizesi : 4 aydan 1 yıla kadar eğitim görmenizi sağlayacak vize türüdür. Eğitim süreniz uzarsa ,Fransa uzun süreli eğitim vizesi kapsamında yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca dil asistanı olarak hem çalışmak, hem de dil yeterliliğinizi geliştirmek için Fransa dil asistanlığı eğitim vizesini de tercih edebilirsiniz. Eğer  Fransa eğitim vizesi başvurunuz vize reddi olarak geri dönerse 2 ay içinde sunmanız gereken destekleyici belgelerle Fransa dış temsilciliklerine vize başvurunuzun yeniden değerlendirmesi isteğinizi sunabilirsiniz.

Fransa kültür ve sportif etkinlik vizesi : 90 güne kadar ülkede kalma imkanı sunan vizeyle ülkede gerçekleştirilen sportif ve kültürel etkinliklere katılım sağlayabilirsiniz. Bu vize türü Schengen vizesi kapsamındadır. Bu vize türüne başvurabilmek icin etkinlik davet mektubuna sahip olmanız gerekmektedir.

Fransa turist vizesi:6 ay geçerlilik süresi olan, ülkede 90 güne kadar kalmanızı sağlayan kısa süreli C tipi vize türüdür. Bu vizeyle Fransa dahilinde 26 Schengen ülkesini altı ay süre içerisinde seyahat etme imkanına sahip olabilirsiniz.

Fransa tek, çift,multi vize : Fransa tek girişli vize Schengen vizesi olup C tipi denilen kısa süreli vize kategorisindeki vizedir. Süresi 90 gün olan bu vize, hamiline Fransa ‘ya bir kez giriş- çıkış yapma imkanı tanır.

Fransa çift giriş vizesi ise Fransa ve Schengen ülkelerine iki kez giriş- çıkış yapma imkanı tanır ve ayni zamanda multi vize olarak isimlendirilir.

Fransa transit vize : 24 saat geçerliliği bulunan C tipi denilen kısa süreli bu vize türüyle havaalanına giriş yapıp kalmadan başka bir ülkeye geçiş sağlayabilirsiniz. Fransa, havalimanından transit geçen Türk vatandaşlarından Fransa transit vizesini talep etmektedir.

Fransa vizesi için gerekli evraklar

Fransa vize türlerinde  belirttiğimiz gibi, seçeceğiniz vize türüne göre Fransa ‘ya gitmek için gerekli olan evraklar da değişiklik göstermektedir.

Fransa’ya gitmek için gerekli olan standart vize evrakları:

Fransa vizesi başvuru formu: Vize sahibi tarafından eksiksiz, hatasız, doğru ve kontrollü bir şekilde doldurulup, imzalanması   gereken başvuru formudur.

Biometrik Fotoğraf: 35 mm uzunluk,45 mm genişliğe sahip ,açık fonda çekilmiş rötuşu bulunmayan fotoğraf son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.

Seyahat sağlık sigortası: Schengen bölgesi üyesi tüm ülkelerde geçerli olan sağlık sigortası ,en az 30.000 Euro teminatlı olmalıdır. Her  türlü olası sağlık sorunlarının masraflarını karşılayacak bir poliçe olmalıdır .

Vize harcı ödeme dekontu: Fransa ‘ya gitmek icin gerekli evrakların değerlendirilmesini sağlayacak olan vize harcının ödendiğini gösteren dekonttur.

Pasaport :En az iki tane boş sayfası bulunması gereken pasaport son 10 yıl içinde alınmış  olmalıdır.

Fransa ‘ya gitmek için gerekli olan standart evrakların yanı sıra seyahat planınıza göre konaklama rezervasyonunuzu  gösteren belgeler de vize başvuru dosyanızda bulunmalıdır. Bunun yanında gidiş- dönüş biletleriniz de yer almalıdır.

Vize başvurusunu yapan kişinin son üç aya ait gelir durumunu gösteren belgeyle beraber, eğer başvuru sahibinin şirketi varsa ticaret odası sicil kayıt sureti, güncel vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi belgesi istenilen evraklar arasındadır.

“Fransa’ ya gitmek için gerekli evraklar nelerdir ?” konulu yazımızda okuduğunuz üzere seçeceğiniz vize türüne göre standart vize evrakları dışında ek evraklar talep edilmektedir.

Fransa vize başvuru talebinizin vize reddine uğramadan hatasız ,hızlı ve stresten uzak bir şekilde ilerlemesini istiyorsanız, Fransa vize başvuru sürecinizi bize bırakın, size de tatil planınızı yapmak kalsın.

Özet:
Sosyal Medya'da Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

İlgili Yazılar

Call Now Button