Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vizesi

Etiyopya vizesi nasıl alınır? Etiyopya vize harcı ne kadar 2022? Etiyopya vizesi almak için hangi belgeleri hazırlamak gerekir? Etiyopya vizesi almak için hesapta ne kadar para olması gerekir? Etiyopya ülkesinin ülkesine turist kabul etmek için belirli şartları nelerdir? Etiyopya Türklere vize istiyor mu? Etiyopya ya vizesiz giriş hakkı kimlere aittir? Etiyopya vizesi ile hangi ülkeler ziyaret edilebilir?

 Yukarıdaki ardı arkası kesilmeyen sorular gibi benzer pek çok soru da sorulabilir. Etiyopya ülkesi için bir vize almak isteyen kişiler için Macera Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri her zaman göreve hazır olacaktır. Bu yazımızda sizlere Etiyopya vizesi ile ilgili aklınıza gelip gelemeyecek her bir detay ile ilgili olarak bir takım önemli bilgilendirmeler yapacağız. Önümüzdeki günlerde Etiyopya ziyareti yapmak gibi bir düşünceniz var ise bu yazımızdan faydalanmak sizler için son derece İyi olacaktır.

 Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

 Etiyopya vizesi nasıl alınır sorusu ile Etiyopya ülkesinin vize alma konusu ile ilgili bir başlangıç yapacak olursak ilk olarak yapmanız gerekenleri sizlere aktaralım. Her ülkenin belli standartlarda başka ülkelerin vatandaşları için hazırlamış olduğu birtakım vize evrakları vardır. Etiyopya vizesi almak için de ilk olarak söz konusu bu evrakları hazırlamanız sizden istenecektir. Ama ilk önce Etiyopya vizesi almak için bir vize başvurusunda bulunmanız gerekli olacaktır. Etiyopya vize başvurusu sırasında Etiyopya vize başvuru formu doldurduğunuz zaman Etiyopya vizesi almak için ilk adımı atmış olacaksınız. Daha sonra ilerleyen süreçte gerekli olan evrakları hazırlamak kalır geriye. İşte tam da bu noktada Macera vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri tarafından son derece büyük bir kolaylık ile bu işlemleri yapabilme fırsatınız olacağından söz etmemiz gerekli olacaktır.

Etiyopya vizesi için hazırlamanız şart koşulan söz konusu bu evraklar ile ilgili olarak Macera Vize danışmanlık hizmetleri merkezi temsilcileri bazı evraklarınızı bizzat kendisi tarafından hazırlayabilir. Bu şekilde vize evrakları gibi detaylarla uğraşmak yerine çok daha farklı pek çok işleminizi halletmek için sizlere de vakit kalır.

 Etiyopya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

 Etiyopya vize randevusu nasıl alınır konusu son derece büyük bir önem taşır. Neden diye soracak olursanız vize almak için herkesin işlemini yapmak için belli bir zaman zarfı ayırmak gerekli olacaktır. Bu sebepten dolayı bu zaman zarfında ayırmak için Herkese ayrı bir vize randevusu vermek gerekir. Aksi halde uzun kuyruklar beklemek ve zaman kaybı yaşamak durumunda kalırsınız. Bu tür bir durumun önüne geçmek için vize işlemleri randevu sistemi ile yapılmaktadır.

 Etiyopya vize randevusuna Etiyopya Büyükelçiliği resmi internet sitesi üzerinden giriş yapmanız gerekli olacaktır. Dilerseniz Etiyopya vize randevunuz Macera Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi temsilcileri tarafından da alınabilir.

 Etiyopya Vize Başvurusu Nereden Yapılmalıdır?

 Etiyopya vize başvurusu nereden yapılmalıdır sorusunu yanıtlayacak olursak diğer ülkelere yaptığınız gibi bu vizenin başvurusunu çeşitli vize başvuru merkezleri ya da seyahat acenteleri üzerinden yapmasına izin verilmez. Yani Etiyopya vize başvuru formu mutlaka Etiyopya Büyükelçiliği üzerinden doldurulması gereken bir işlemdir. Bu sebepten dolayı Etiyopya ülkesi için bir vize başvurusu yapacaksanız muhakkak Etiyopya Büyükelçiliği ile bizzat gidip başvurunuzu yapmanız gerekli olacaktır.

 Etiyopya Vizesi İçin Neler Gerekli?

 Etiyopya vizesi için neler gerekli diye soracak olursanız Etiyopya vizesi için de diğer vize işlemleri gibi bir takım belgelerin hazırlanması gerekli olan bir koşuldur. Etiyopya vizesi için gerekli evraklar şu şekilde sıralanabilir.

 • Kimlik fotokopisi renkli bir şekilde taranmalıdır
 • 2 tane fotoğraf biyometrik formda ve Etiyopya hükümetinin istediği ölçülere sahip olmalıdır. Ayrıca Etiyopya vizesi için kullanmanız gereken fotoğrafın güncel bir fotoğraf olmasına da özen göstermeniz de fayda vardır
 • Etiyopya’da konaklayacağınız yeri belli eden bir otel rezervasyonu. Bu rezervasyonun ücretinin ödenmiş olması gerekir.
 • Etiyopya uçak bileti
 • Savcılık onaylı adli sicil kaydı
 • Tam vukuatkı nüfus kayıt örneği bu belgenin mutlaka ilgili daire başkanlığından alınmış olması ve ıslak imzalı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise bu belgenin içerisinde tüm aile bilgilerinin yer alması olacaktır.
 • Seyahat sağlık belgesi
 • Sağlık sigortası poliçesi
 • Çalışanlar için maaş bordrosu ve çalıştığı yerden izinli olduğuna dair yani ülkeye geri döneceğine dair kanıt olarak gösterilecek bir belge
 • 18 yaşından küçük olanlar için öğrenci ise mutlaka bir öğrenci belgesi gerekli olur. Ayrıca ailesinden de bir izin dilekçesi alınması söz konusu olacaktır
 • Emekliler için emeklilik kartı
 • Etiyopya ziyareti yapmak için vize almak isteyen kişinin malvarlığının olduğuna dair bir belge
 • Araç ruhsatı ya da ev tapusu
 • Bankadan onaylı bir banka hesap cüzdanı istenir. Ve bu hesap cüzdanının mutlaka içerisinde belli bir miktarda para bulunması gerek görülür.
 • Pasaportunuzun güncel olması çok önemli olacaktır. Ayrıca daha önce çıkartmış olduğunuz bir pasaport varsa o pasaportun da bu evraklar içinde yer alması bu vizeyi almak için işinizi kolaylaştırır.

Etiyopy’ya vize almak için gerekli olan bu evraklar mutlaka düzgün ve belirtildiği gibi belirli devlet daireleri tarafından verilen bir belge olmak zorundadır. Bununla birlikte bu vize içerisinde koyacağınız fotoğrafın pasaportunuzda yer alan fotoğraf ile de uyumlu bir şekilde teslim edilmesi gerekli olacaktır. Aynı zamanda bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli etkenlerden biri de vermiş olduğunuz bu bilgilerin birbirini tutması ve doğru olduğunun kanıtlanması olacaktır.

 Etiyopya ülkesinin vize almak için bir takım Etiyopya vize türleri vardır. Bu sebepten dolayı her ne amaçla gidiyorsanız bu ülkeye o amaç için bir vize almanız söz konusu olmalıdır. Neden diye soracak olursanız bu ülkeye gitmek için ve burada gerçekleştirmeniz gereken faaliyetleri planladığımız gibi gerçekleştirebilmek amacıyla birtakım farklı belgeleri de sunmanız gerekli olabilir.

Etiyopya Ticaret Vizesi İçin Hangi Evraklar İstenir?

Etiyopya ticaret vizesi için hangi evraklar istenir şeklinde bir başlık atmamızın nedeni bu ülke için bir önceki paragrafta belirtmiş olduğumuz belgelerin yanı sıra farklı bir takım belgelerin de alınmasının gerekli olduğudur. Etiyopya ticaret vizesi almak için şirketinizin vergi levhasını ve imza sirkülerini de beyan etmeniz son derece büyük bir gereklilik arz eder. Aynı zamanda hangi şirket için bu ülkede bir ticari faaliyet gerçekleştirmek istiyorsanız o şirketle ilgili tüm ticari hareketlerin de dökümü son derece etkili olur. Resmi ticari gazete ve söz konusu olan bu şirket ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı bir dilekçe yazmak Etiyopya ticari vize için gerekli olan belgeler arasında yer alır.

Etiyopya Transit Vize

Etiyopya transit vize Etiyopya üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapmak için kullanılır. Ancak 12 saati geçmeyecek olan konaklamalar için transit vize alma zorunluluğu yoktur.

Etiyopya Vize Ücretleri 2022

Etiyopya vize ücretleri 2022 yılı için güncellenmiş olabilir. Bu konu ile ilgili en yeni tarihli ve detay bilgileri almak için Macera Vize ile iletişime geçebilirsiniz.