Bangladeş Vizesi

blank

Bangladeş vizesi de dünyanın pek çok yerinden alınacak olan vizeler kadar son derece popüler bir vize haline gelmiştir. Yapılacak olan çok farklı şeylerin söz konusu olduğu bu ülkede aynı zamanda ticari faaliyetler ve bir takım çeşitli araştırmalar yapmak adına da alınmak istenen pek çok farklı vize çeşidi vardır. Bu sebepten dolayı da Bangladeş ülkesine vize almak isteyen kişi sayısının farklı kitleler tarafından oldukça fazla olduğunu görüyoruz. Bu durumda da Bangladeş vize işlemleri konusu ile ilgili sizlere bir takım bilgileri bu makalemizde vereceğiz.

 En baştan şunu da belirtelim ki Bangladeş Konsolosluğu ile direkt olarak bir bağlantı kurmanız pek de mümkün gözükmüyor Ve bu sebepten dolayı bir vize firması ile çalışacağız bu işlemleri çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Bu noktada 7/24 yanınızda olacak olan Vize İşlem Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize temsilcileri ile bir kontak sağlayıp vize işlemlerinde Bangladeş ülkesinin ne gibi şartları olduğunu daha detaylı bir şekilde anlayabilirsiniz. Vize İşlem Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi Bangladeş vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti turist adaylarına oldukça büyük olanaklar tanıyarak son derece kolay ve hızlı bir vize alma deneyimi yaşatacaktır. Bangladeş vizesi hakkında gerekli olan bilgileri vererek sizlere ilk başta ne yapmanız gerektiğini anlatır ve daha sonra bizzat ilgileneceği belgelerinizi hazırlamanıza da yardımcı olur. Ayrıca daha önceden Bangladeş vizesi konusu ile ilgili son derece tecrübe sahibi olmuş olan vize danışmanları ile de çalıştığı için Vize İşlem Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi bu vizeyi almak için çok daha güçlü bir imkân sunar.

 Bangladeş Vizesi Randevuları

 Bangladeş vizesi randevuları online bir şekilde alınabildiği için son derece kolay bir şekilde işlem gerçekleştirmek mümkün olacaktır. Bu sebepten dolayı da Bangladeş vizesi almak isteyen kişiler ilk başta internet üzerinden Bangladeş Büyükelçiliği yabancılar ve göç idaresi daire başkanlığı vize işleri biriminin ana sayfasına girerek Bangladeş vizesi ön başvuru formu doldurmalı ve bu formu veri tabanına kaydettikten sonra bir de çıktısını almayı unutmamalıdır. Zira bu işlem sonrasında Bangladeş vize randevusu verilmiş oluyor.

Bangladeş’ten Vize Almak İçin Hangi İşlemleri Yapmak Lazım?

Bangladeş’ten vize almak için hangi işlemleri yapmak lazım konusu ile ilgili bir soru soracak olursanız, Bangladeş vize başvuru formundan özel olarak söz etmek gerekli olacaktır. Turist adaylarının, Bangladeş konsolosluğu tarafından tanınması amacıyla Bangladeş konsolosluğu vize işleri biriminin hazırlamış olduğu formu doldurarak başvurunuzu kesinleştirebilirsiniz. Ancak Bangladeş vize başvuru formu doldurmak için genel olarak tüm bilgileri gözden geçirmekte de çok büyük bir fayda vardır.

Bangladeş ülkesine seyahat etmek isteyen bir kişi Bangladeş vize başvuru formu doldururken resmi ve şahsi olmak üzere bir takım sorulara cevap vermek durumunda kalacaktır. Bütün bu bilgilerin esasının olup olmadığı da Bangladeş konsolosluğuna ait olan bir birim olarak, yabancılar ve göç idaresi daire başkanlığı vize işleri birimi tarafından kontrol edilecektir. Bangladeş vize başvuru formu için söz konusu olan tüm bilgiler kontrol edilirken e-devlet ya da resmi kurumlardan alınacak olan belgeler esas alınır.

Bangladeş vize işlemleri tabii ki de sadece vize başvuru formu doldurmakla biten bir şey değildir. Aynı zamanda başvuru formu ile birlikte bir de Bangladeş vize talep dilekçesi de yazma zorunluluğu vardır. Bangladeş vize talep dilekçesi yazmanın amacı, bu ülkenin konsolosluğu tarafından Bangladeş ülkesinde ne gibi faaliyetlerin gerçekleştirileceğine dair bilgi almak istenmesidir. Gerekli olan tüm belgelerin de Bangladeş elçiliğine teslim edilmesi sonucunda Bangladeş ülkesine gidebilmek için yapacağınız vize işlemlerini tamamlamış olursunuz.

Bangladeş Vize İşlem Evrakları Nelerdir?

Bangladeş vize işlem evrakları nelerdir? Bangladeş’e vize almak isteyen turist adayları ne tür evraklar hazırlamak durumundadır? Bu evraklardan hangileri ne şekilde alınmak zorunda ve Bangladeş konsolosluğuna nasıl sunulmak durumundadır? Bangladeş ülkesine ilk defa seyahat edecek ve bu ülkeden vize alacak olan kişilerin kafasında beliren tüm bu soru işaretlerine cevap vermek için aşağıdaki listeyi hazırladık.

 • Vesikalık ya da biyometrik fotoğraflar
 • Seyahat sağlık raporu ve uluslararası aşı karnesi
 • Bangladeş ve vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi
 • Banka hesap dökümleri ve mesleki bilgiler
 • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Güncel bir pasaport
 • C kimlik kartının ön ve arka yüzünün fotokopileri
 • İmza örneği ve parmak izi
 • Bangladeş vize işlem bedelinin ödendiğine dair bir banka makbuzu
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve adli sicil kayıtları
 • İkametgâh belgesi

 Bangladeş vizesi almak isteyen kişiler ilk başta bir pasaporta ihtiyaç duyar. Ancak Bangladeş vizesinin işlenmesi için pasaportta en az 2 sayfalık bir boşluk alan bulunması gerekir. Ayrıca Bangladeş vizesinin fotoğraf ölçüleri veya 35’e 45 milimetre olmak üzere belirlenmiştir. Bunun yanı sıra fotoğrafın güncelliği dikkate alınacak ve aynı zamanda arkasında beyaz bir fon olması da gözetilecektir. Bangladeş vize işlemleri için gerekli olan bütün bu belgelerin sırasıyla Bangladeş büyükelçiliğine sunulması ve bir yeterlilik sağlanması Bangladeş vizesinin talep aşamasında kabul edilmesi açısından son derece büyük bir önem taşır.

 Bangladeş Vize Politikası Nasıl?

 Bangladeş vize politikası nasıl diye sorarken aynı zamanda Bangladeş Türklere vize veriyor mu sorusuna da cevap verebiliriz. Bu noktada bankada büyükelçiliğinin belirtmiş olduğu hususlara dayanarak umuma mahsus pasaport sahiplerinin Bangladeş ülkesinden vize almak için işlem uygulaması gerektiğini görüyoruz. Resmi pasaport hamili olan kişiler, Bangladeş vizesi almak amacıyla herhangi bir işlem yapmak zorunda değildir. Çünkü belli bir süre için bu işlemlerden muaf olacaklardır.

 Bangladeş Hangi Vize Türlerini Verir?

 Bangladeş hangi vize türlerini verir konusu ile ilgili olarak Bangladeş ülkesinin güncel olarak vermekte olduğu vize çeşitlerini incelemek gerekir. Bangladeş vize çeşitleri için bu ülkeye yapacağınız seyahatin detayları konusunda vize danışmanıza gerekli olan bilgileri verdiğiniz sürece sizleri bu konuda doğru bir şekilde yönlendirecektir. Bangladeş ülkesine gitmek için tek amacınız Bangladeş’in ve tarihi ve turistik yerlerini gezmek ise bu durumu da Bangladeş turistik seyahat amaçlı vizeyi tercih etmeniz gerekir. Aynı zamanda etkinlikler için Bangladeş etkinlik vizesi alınabilir. Bangladeş ülkesinde gerçekleşecek olan spor faaliyetleri için bence de spor müsabakası vizesi alınması gerekli olacaktır. Bütün bunların yanı sıra Bangladeş ülkesinden herhangi bir ülkeye geçiş yapmak isteyen kişilerin alması gereken vize türü de transit geçiş vizesi olacaktır.

 Bangladeş ülkesinde yaşayan yakınları olan kişilerin Bangladeş ziyaret vizesi ile bu seyahati gerçekleştirmesi mümkündür. Ancak bunun için Bangladeş’te ikamet eden kişilerin ziyaret vizesi için bir davet mektubu yazması gerekir. Bangladeş ülkesi aynı zamanda yılın belirli zamanlarında bir takım fuarlar da gerçekleştirmektedir. Bu sebepten dolayı da özel olarak Bangladeş fuar vizesi alınabilir. Ticaret bağı olan kişiler de bu ülkeye gidebilmesi için Bangladeş ticari vize almak zorundadır.

Bangladeş Vize Ücret

 Bangladeş vize ücret için Vize İşlem ile görüşme sağlayıp bu konu ile ilgili bütün detaylardan detayları doğru bir şekilde öğrenme şansı bulabilirsiniz.