0553 716 03 25

vize işlem logo
Ağustos 19, 2022

Amerikaya Gitmek İçin Gerekenler 2022

Amerikaya gitmek için gerekenler birçok farklı kategoriyi bünyesinde barındırmaktadır. Bu noktada sizlere bilgi vermek amacıyla bu yazımızı derledik. Aradığınız tüm bilgileri bu yazımızda bulabileceğinizi belirtmek isteriz!

Hemen whatsapp iletişime geçin.

Temel olarak Amerika’ya seyahat amacına bağlı olarak farklı harfler üzerinden vize sınıflandırılmaktadır. Bu harflere yani sınıflandırmaya bağlı olarak vize başvurusunda bulunularak bir ilerleme sağlanacağını belirtmek isteriz. Belirtilen bu sınıflandırman içerisinde B-1 ya da B-2, C ve D gibi vize türleri bulunmaktadır.

Yukarıda yer alan bilgilerden hareketle ek bir b ilgi olarak belirtmek gerekir ki belge ile evrakların yanı sıra, vize işlemlerinin tamamı ilgili mercilerden başvuru ile gerçekleşmelidir. Birçok farklı nedenden kaynaklı olarak Amerika’ya gitme arzusu gerçekleşebilir. İş, turizm, eğitim, sağlık vs. gibi nedenlerden dolayı ihtiyacınız olan tüm bilgileri aşağıda yer alan paragrafta aktaracağız.

Uzman kadromuz, bu yazısında siz değerli danışanlarımız için “Amerika vize başvurusu nasıl yapılır? “  konusunu en ince ayrıntısına kadar ve en güncel haliyle ele aldı.  Dünyanın üçüncü büyük ülkesi olma özelliğine sahip bu ülke  geçmişten günümüze kadar Türk vatandaşları tarafından son derece ilgi gören bir ülke olma özelliğini korurken, “Amerika vize başvurusu nasıl yapılır “konusu da merak edilmektedir.

Amerika vize başvurusu için bize ulaşabilirsiniz. Profesyonel ekibimizle hizmetinizdeyiz. Hemen bizimle iletişime geçin!

Eğitimiyle , Ekonomisiyle, Dünya Mirası Listesi ‘nde Yer Alan Doğa Harikalarıyla Rüyalar Ülkesi Amerika

Dünyanın en büyük üçüncü ülkesi olan Amerika birçok doğa harikasına ev sahipliği yapmasının yanı sıra özellikle eğitim ve ekonomi alanındaki özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.  Gerek öğrenciler gerekse hayatında yeni bir başlangıç yapmak isteyenler için ilk sıradaki yerini koruyor.

Ülke, süper güç olma özelliği ile dünyanın en büyük ekonomisine sahip olmasının yanında, özellikle yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler içinde dünyanın en iyi üniversitelerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Seyahatseverlerin için ise tam bir keşif ve macera ülkesi. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan doğal harikaları, anıtları, müzeleri, başkenti, kozmopolitan yapısı, özgürlük heykeli, tema parklarıyla dolu cazibe merkezleriyle seyahat severleri  büyülüyor.

Kültürel açıdan baktığımızda diğer ülkelere göre dikkat çeken bir yanı da ,Amerika’nın en çok Nobel ödülüne sahip olan ülke olmasıdır.

Yazımızda sayamadığımız kadar birçok artı özelliği ile ilgi toplayan ülke ;geçmişten günümüze seyahat vizesi, çalışma vizesi,erasmus vizesi gibi vize türlerinde “Amerika vize başvurusu” konusu sıklıkla araştırılmaktadır.

Amerika Vize Danışmanlığı

Vize süreci karmaşık ve sürekli takip gerektiren bir süreçtir. Vize başvuru sürecinde gerekli olan evraklar, başvuru sureci, gitmek istediğiniz seyahat şekline göre başvurmanız gereken vize türünü  belirleme süreci gibi faktörler güncellenen ve takibi gereken faktörlerdir. Bu durumda vize başvuru sürecinizin hatasız ve hızlı ilerlemesini istiyorsanız vize danışmanlığı almanız sizi farklı kılacak ve vize başvurusunda diğer bireylerin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Çünkü oldukça karmaşık olan vize sürecinde danışmanlık almayan bireylerin başvurusu ,kaçırdıkları ayrıntılar yüzünden vize reddi olarak geri dönebilmektedir.

Bu yüzden Amerika vize başvuru sürecinizde vize danışmanlığı almak sizin yararınıza olacaktır. Danışmanlarımız ilk andan itibaren sizin yanınızda olacak, vize sürecinizi sizin yerinize takip edeceklerdir. Başvuru evraklari,elcilik başvuruları, randevu tarihi almak gibi vize alım süreçlerini gerçekleştirecek ,size de yeni bir ülkeyi görme heyecanının  tadını çıkarmak kalacaktır. Çünkü doğru danışmanlık aldığınızda vize süreci sizin icin kabusa dönüşmeyecek, aksine stressiz ve heyecan verici bir sürece dönüşecektir.

Amerika vize başvurunuzda işinde titizlikle çalışan uzman ekibimizle yanınızdayız.

Göçmen olmayan vize türleri icin gerekli basvuru evrakları :D-S 160 vize başvuru formu, biometrik fotoğraf, göçmen olmayan vize talep dilekçesi, banka hesap cüzdanı, mesleki durumu gösteren belgeler, seyahat ve konaklama rezervasyonlarıdır.

Göçmen vizesi icin istenilen evraklar : Pasaport 260 Amerika göçmen vizesi başvuru formu, evlilik cüzdanı, mahkeme belgesi, 16 yaşından büyükler icin adli sicil kaydı, son altı ayda çekilen beyaz fonlu iki adet fotoğraf, boşanma belgesi, ölüm kayıt örneği, yeminli geçim beyannamesinin doldurulmuş halidir.

Vize alt türlerinde de bu evraklar farklılık göstermektedir. Yazımızda okuduğunuz  gibi son derece ayrıntılı olan Amerika vize başvuru sürecinizin eksiksiz ve hatasız ilerlemesi icin doğru yönlendirilmek istiyorsanız vize alım sürecinde titiz ve uzman çalışma ekibimizle yanınızdayız.

amerikaya gitmek için gerekli belgeler

Amerika Gitmek İçin İlk Adım: ABD Vizesi

Elbette ki vize, gerekli görülen her ülkenin ana giriş prensibi olarak belirlenmektedir. Her adımı donanımlı bir şekilde atarken pasaport, vize işlemlerini ön plana almanız gerekmelidir. Bu noktadan hareketle Amerika vizesi alabilmek için önce amacınızı doğru bir şekilde analiz etmeniz gerekmelidir. Belirtilen amacınıza yönelik olarak genelde aşağıda yer alan vize türlerine ihtiyaç duyulmaktadır:

  • Turistik Vize
  • Aile ziyareti Vizesi
  • Ticari Vize
  • Eğitim Vizesi

Yukarıda yer alan vize çeşitleri bireylerin en çok başvurduğu maddelerden oluşmaktadır. Bununla birlikte her bir sebep için farklı harfler üzerinden vize işlemleri ele alınır. Özellikle ülkeler amaca yönelik olarak farklı belgelendirmeler isteyebilir.

Peki, süreç nasıl ilerliyor? Bu noktada belirtmek gerekir k öncelikle Amerika Konsolosluğu ya da büyükelçiliğine başvuru yapılması gerekmektedir. Bu başvurunun ilk adım olduğunu belirterek diğer adımları da dikkatle analiz etmek gerekmelidir.

İlk adımdan sonra ise internet sitesi üzerinden ABD resmi konsolosluk sitesi aracılığıyla gerekli vize belgesinin temin edilmesi gerekir. Her bir adım en az bir önceki adım kadar gerekli ve önemlidir diyebiliriz. Her şey tamamsa diğer adıma geçiş yapabiliriz!

Yukarıda yer alan adımdan sonra ise ilgili dil üzerinden başvuru gerçekleştirecek kişi hakkındaki tüm bilgiler doğru ve eksiksiz biçimde yazılmalıdır. Kişisel bilgilerinizi en ince ayrıntısına kadar doğru yazmanız gerekmektedir. Bu bilgiler vize başvuru sonuçlarına kadar etki edecektir. Bu bilgilerin el yazısı ile yapılması gerektiğini de ek bir not olarak düşmek faydalı olacaktır. Bu noktada yapılacak olan yanlış bilgilendirme vizenin iptal edilmesine ve hatta kişinin ceza almasına sebebiyet verebilir.

En doğru başvuru için genellikle danışmanlık hizmeti almak önerilmektedir. Tüm bilgilerin doğru girildiğinden emin olduktan sonra internet üzerinden randevu tarihi alınması gerekmektedir. Özel olarak eklemek gerekirse randevu tarihinin yaklaşık olarak 45 gün kadar önceden alınması önemlidir. Herhangi bir sorun yaşamadan bu adımı tamamlamanız süreç sonucuna etki edecektir.

Randevu tarihinin erken alınmasının en önemli avantajı da gerekli belge ve evrakların zamanında tamamlanmasıdır. Çünkü Konsolosluk nezdinde belge ve evraklar istenildiğinden dolayı erken zamanda başvuru her daim önemlidir. Evet, belgeler tamamlandı! Şimdi sırada ilgili vize başvuru merkezlerine ya da akredite acentelere başvurmak kaldı. Bu bağlamda gerekli evrak ve belgeler buraya bırakılarak biyometrik fotoğraf meselesi tamamlanmaktadır.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika vize başvurusu için gerekli evrak ve belgeler farklılık göstermektedir. Bu noktada işçi ya da işveren açısından ticari konularda, turistik seyahatlerde, aile ziyareti ve eğitim konusunda değişik belgeler istenir. Genel ortak belgeler ise aşağıda gibidir;

  • 10 yıldan eski olmayacak şekilde ve ziyaret sonrası 3 ay devam edecek pasaport. Pasaport işlemlerinizi halletmeden ilerleme sağlamanız mümkün değildir.
  • Arkalı ve önlü şekilde çekilmiş nüfus kimlik fotokopisi.
  • 2 biyometrik vesikalık fotoğraf ( beyaz fonlu olmalıdır ) .
  • Uçak ve otel rezervasyon belgeleri.
  • Sigorta sağlık bildirgesi.
  • Banka hesap dökümü

Yukarıda yer alan gerekli evraklar ve belgeler ele alındıktan sonra, ilgili arkadaki acenteler ya da vize başvuru merkezleri üzerinden işlemleri yapabilirsiniz. Yukarıda verilen tüm adımları doğru bir şekilde analiz etmeniz son derece önemlidir. Bu sebeple her adımı doğru bir şekilde atmanız vize başvuru sonucunuzu etkileyecektir.

Özet:
Sosyal Medya'da Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

İlgili Yazılar

Call Now Button