0553 716 03 25

vize işlem logo
Ağustos 27, 2022

Almanya’ya Davetiye İle Gitmek: Almanya Davetiye Vizesi 2022

Almanya’ya davetiye ile gitmek yeni düzenleme ile birlikte diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye üzerinden de Almanya’ya direk olarak davetiye üzerinden gidebilirsiniz. Bunun için ilk olarak Almanya davetiye mektubu örneği inceleyebilirsiniz. Mektup üzerinden ülkeye detaylı olarak nasıl davetiye alabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz. İlk olarak Almanya davetiye için gerekli evraklar hazırlamanız gerekir. Birkaç basit belgeleri hazırladıktan sonra 81 ilimiz üzerinden sağlıklı bir şekilde Almanya’ya doğrudan hava yolu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hemen whatsapp iletişime geçin.

Hazırlamanız Gereken Belgeler

Öncelikle dikkat etmeniz gereken ayrıntı Almanya davetiye için gerekli evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlamaktır. Herhangi bir belgenizin eksik kalması durumunda vizeniz iptal edilebilir.

Bu nedenle profesyonel bir vize firması üzerinden kusursuz bir şekilde Almanya davetiye çıkarmak işlemleri yaptırmanız mümkündür. Bu kapsamda hazırlamanız gereken evraklar ise; Almanya sağlık sigortası, kimlik belgesi ya da pasaport sunulması, seyahat sonrasında da en az 3 ay boyunca geçerli olabilecek düzeyde pasaport belgesi ve özel sağlık sigortası primleri sunulması gerekir.

Almanya’ya Davetiye Üzerinden Gitmenin Avantajları

Bu konu ülkemiz üzerinden de yoğun bir şekilde merak ediliyor. Bu nedenle Almanya’ya davetiye ile gitmek bugün profesyonel bir şekilde sunuluyor. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın herhangi mağduriyet yaşaması söz konusu değildir. Ayrıca bu yönde profesyonel vizeci firması tarafından da vatandaşlara kesintisiz olarak destekler sunuluyor. Almanya sahip olduğu birçok özellikleri bakımından en çok ziyaret edilen ülkeler listesinde yer alıyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın büyük bir kısmı Almanya vizesi üzerinden kolayca ülkeye gidebiliyor. Ülkemiz üzerinden Almanya’ya gitmenin birinci avantajı sizlerin ülkenin güzelliklerinden daha pratik bir şekilde faydalanabiliyor.

almanya davetiye

Almanya’ya Davetiye Üzerinden Kimler Gidebilir?

Ayrıca Almanya davetiye geçerlilik süresi en çok merak edilen ayrıntılar listesinde yer alıyor. Bunun haricinde Almanya’ya davetiye üzerinden özellikle de Almanya’da resmi anlamda ikamet eden vatandaşlarımızın sadece birinci dereceden akrabaları için ülkeye geçici davetiye izni alma hakkı söz konusudur. Diğer bir ifade ile Türkiye üzerinden Almanya’ya davet edilenler ülkede sadece geçici olarak ikamet etmesi söz konusudur. Kalıcı olarak ikamet etmesi için yasal olarak gerekli kriterleri yerine getirmesi gerekiyor. Türkiye üzerinden Almanya’ya davet üzerinden gidebilmeniz için yasal olarak da 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Aksi takdirde vize pasaport işlemlerinizin kabul edilmesi söz konusu değildir.

Almanya Ticari Vize Davetiyesi

Ayrıca Almanya ticari vize davetiye örneği detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Türkiye üzerinden Almanya daveti sadece bireysel olarak yapılmıyor. Bunun haricinde bu ülkede ticari anlamda da faaliyet gösteren birinci dereceden bir akrabanızın olması durumunda da Türkiye üzerinden Almanya’ya ticari vize davetiyesi üzerinden de seyahat edebilirsiniz. Almanya ticari vizelerin davetiyeleri almak için yapmanız gerekenler ise oldukça basittir. Bu kapsamda ilk olarak en kaliteli vize firmasından Almanya ticari davetiye vizesi alabilirsiniz. Bugün modern ülkelere ticari davetiye vizesi alımı oldukça basittir. Bu kapsamda yorulmanız söz konusu değildir. Böylece zaman kaybı yaşamadan ülkemiz üzerinden Almanya ticari davetiye vizenizi dakikalar içerisinde çıkarabilirsiniz.

Almanya Davetiye ile Gitmenin Riskleri Var Mı?

Hayır, Almanya davetiye ile gitmek herhangi riskleri yoktur. Fakat burada dikkat edilmesi gereken kriterler ise, sadece profesyonel vize firması tercih edilmesidir. Sektörde birçok amatör türünden firmaların da yer aldığı unutulmamalıdır. Bu gibi işletmeler üzerinden garantili olarak Almanya davetiyeci üzerinden seyahat edilmesi mümkün olmayabiliyor. Birçok vatandaşlarımız Almanya’nın çeşitli bölgelerinde akrabalarının resmi anlamda ikamet etmesi nedeniyle ülkemizdeki en iyi vize firması üzerinden davetiye almak için gerekli başvuruları yapıyor. Ayrıca Almanya davetiyeci üzerinden gitmek için gerekli belgelerinizi ve vize işlemlerinizi sadece hafta içi 5 gün içerisinde yapabilirsiniz. Vize firmasına hafta sonları başvurmanız söz konusu değildir.

Almanya Davetiyeli Olarak Vizeye Başvurulması

Birçok vatandaşlarımız direk olarak Almanya davetiye ile vize başvurusu konusunda farkında olmadan amatör türünden vizeci firmalarına başvurabiliyor. Bu gibi firmalar kurumsal bir kimliğe sahip olmadığından genel olarak sorunlu bir şekilde vize hizmetleri sunabiliyor. Bu da doğal olarak vatandaşların Almanya davetiyeci üzerinden seyahat etme konusunda mağduriyetler yaşamasına neden olabiliyor. Almanya davetiyeci üzerinden vize başvurusu tercihiniz doğrultusunda vize firması kurumsal web sitesi üzerinden de kolayca yapabilirsiniz. Firma sitesinden online olarak vize başvurusu yaparak vize başvurunuzun sonucunu hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf elde edebilirsiniz.

Almanya Üzerinden Kimler Davetiye Gönderebiliyor?

İlk olarak ülke üzerinden davetiye göndermek isteyen bireylerin mutlaka Almanya resmi vatandaşı olması da gerekmiyor. Sadece ülkede sağlık, eğitim, madencilik, tekstil, sanayi gibi birçok farklı sahalar üzerinden hizmetler sunması veya bu alanda işçi statüsünde yer alması davetiye göndermesi açısından yeterlidir. Dolaysıyla bu ülkede oturan herhangi bir yakınınız ya da arkadaşınız tarafından ülkede yer alan konsolosluk binasına resmi yazı gönderilerek sizlerin bu doğrultuda ülkeye geçici olarak davet edilmesini talep edebilir. Bu kriter son yıllarda ülke genelinden ise yoğun bir şekilde uygulanıyor. Dolaysıyla sadece ülkemiz vatandaşları değil farklı ülkelerden Almanya geneline yerleşen birçok bireyler tarafından da yakınlarına veya arkadaşlarına davetiye mektubu sunulabiliyor.

Almanya’ya Davetiye Olmadanda Gidilebilir Mi?

Almanya’ya davetiye edilmeden de gitmeniz mümkündür. Bu yönde detaylı olarak araştırmalar yapmanız gerekmez. Ülkeye yapılacak seyahatler için turist vizesi, ticari vizesi gibi pasaport türlerine ihtiyaç duyulmadan de ülkemiz üzerinden Almanya ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kapsamda ayrıca profesyonel vize firmasından da yardım alabilirsiniz.

Almanya Davetiye Neticesi Kaç Günde Bizlere Ulaşıyor?

Ülkemizden Almanya’ya davetiye üzerinden ulaşmak isteyenler en çok bu yönde davetiye sonucunun kaç günde gelebileceğini merak ediyor. Bu durum tamamen söz konusu konsolosluk merkezinin o günkü yoğunluğuna göre farklılık gösteriyor. Fakat davetiyeler ortalama olarak 14 gün yani sadece 2 hafta içerisinde kargo firması üzerinden Türkiye’ye gönderiliyor. Bu nedenle davetiye sonucu almak için uzun süreli olarak beklemeniz gerekmiyor.

Almanya’ya İşçi Olarak Gitmek Mümkün Müdür?

Elbette, Türkiye veya diğer ülkeler üzerinden de Almanya’ya işçi olarak gitmek mümkündür. Bu eylem geçmiş yıllarda daha güç olabiliyordu. Fakat bugün itibariyle Almanya’ya işçi olarak gitmek pratik birkaç işlem üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Almanya’ya kalıcı işçi olarak gitmeniz şu anki şartlarda oldukça zordur. Çünkü Almanya resmi yönetimi tarafından bu yönde bazı yasal düzenlemeler gerçekleştirildi. Buna göre artık ülkeye sadece ülke resmi duyurusu yapılarak kalıcı işçi alımları söz konusu olabilecektir. Fakat geçici olarak ülkeye işçi statüsünde gitmeniz mümkündür.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya vizesi almak için uzun dönemler boyu beklemek zorunda kalmazsınız. Sadece sektörün en kaliteli vize firmasından hizmet almanız yeterlidir. Yabancı ülkelere vize işlemleriniz firma uzmanları tarafından pratik bir şekilde hazırlanır. Bu kapsamda vize hazırlanması için firmaya nüfus belgeniz üzerinden başvurmanız gerekir. Ayrıca firma uzmanları tarafından da bazı belgeleri de hazırlamanız gerektiği belirtilecektir.

Almanya Davetiye Mektubu Hazırlama

Almanya davetiye mektubu hazırlanması da oldukça kolaydır. Bu kapsamda ilk olarak bu ülkede resmi ya da geçici olarak ikamet etmeniz gerekir. Akabinde Almanya Büyükelçiliğine Türkiye üzerinden herhangi bir arkadaş ya da akrabanızın ülkeye seyahat etmesi için İngilizce dil içerikli mektubunuzu özenle hazırlamanız yeterlidir. Hazırladığınız davetiye mektubunuzu hafta içinde tercihiniz doğrultusunda bireysel olarak ya da doğrudan posta kanalı üzerinden Almanya Büyükelçilik merkezine göndermeniz yeterlidir.

Bu aşamadan itibaren büyükelçilik yetkilisi tarafından mektubunuz incelenir ve gerekli adımlar atılır. Talebinizin onay görmesi durumunda ise, direk olarak Türkiye’ye gerekli tebligat mektubu gönderilir. Bu aşamadan itibaren davetinizdeki birey veya bireyler Almanya resmi kurumu tarafından ülkeye davet edilir.

Özet:
Sosyal Medya'da Paylaş
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

İlgili Yazılar

Call Now Button